Відпочинок

Відпочинок Закарпаття

На території Закарпаття існує надзвичайно багато способів та видів різноманітного відпочинку та приємного й корисного проведення вільного часу чи відпустки для людей різного віку, можливостей та примх.

Для любителів полежати та поніжитись під гарячими промінчиками яскравого закарпатського сонечка є можливість влаштувати такий спосіб відпочинку на берегах та пляжах річок, зокрема таких як Тиса, Боржава, Уж, Латориця, Тересва, Ріка та інші.   А також на спеціально облаштованих пляжах коло озер. Наприклад в Берегівському районі це озера біля сіл Дийда (Дідово).

Для любителів провести час на природі в колі близьких чи друзів, влаштувавши таким чином своєрідний пікнік. На території сонячного Закарпаття є також немало спеціально пристосованих для цього місць з чудовими краєвидами на гори чи рівнини, річки чи озера неповторного нашого краю. Саме на природі, на відкритому повітрі, готуються традиційні страви закарпатської та угорської кухні: бограч, боб-гуляш, токан та інші. Любителі кемпінгу чи ночівлі в палатках також можуть розкласти свої намети як в гірській так і рівнинній місцевості.

Велика кількість людей, які відвідують наш чарівний край, поєднують свій відпочинок з лікуванням. На території Закарпаття знаходяться 11 бальнеологічних оздоровниць (санаторіїв). Які щороку відвідують десятки тисяч українців та громадян інших країн. Кожен з них специфічний по-своєму і лікує різні види недуг та запобігає їх проявлянню. Лікуються люди в оздоровницях, отримуючи настанови та процедури від лікарів, і вживаючи, смачну та корисну мінеральну воду. Окрім санаторіїв, Закарпаття славиться своїми термальними мінеральними водами. Багатий ними, Берегівський район, Закарпатської області. В місті Берегово діє цілий спорткомплекс, на території якого розташований один великий та два маленьких (дитячих) басейни на відкритому повітрі з гарячою термальною водою. Басейни працюють цілий рік, тому любителі купання взимку, також матимуть свою насолоду, щоправда в теплій воді, а не крижаній.

Відпочинок Поляна

Відпочинок у Поляні не втрачає своєї привабливості. Поляна – курорт, розташований у мальовничому куточку Закарпатської області, в оточенні лісів, на території Свалявського району. Відпочинок у Поляні Закарпаття всесезонний. Повітря тут чисте та свіже, а земля виділяє незвичайну цілющу силу унікальних джерел, що б’ють з глибин. Мінеральні води «Поляна Квасова» та «Поляна Купіль» дійсно можна назвати головними багатствами курорту Поляна. Тому відпочинок у Поляні носить оздоровчий характер.

Поляна Закарпаття зарекомендувала себе як бальнеологічний курорт України для профілактики та лікування захворювань травної, сечостатевої та ендокринної систем організму. Ефект бальнеологічного лікування мінеральними водами підсилюють сприятливі кліматичні умови, чисте гірське повітря, що насичене фітонцидами лісів, які з усіх боків оточують долину, де розташувався курорт.

На території курорту Поляна функціонують санаторії, на базі яких здійснюється лікування хронічних гастритів, виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, гепатитів, хронічних панкреатитів, цукрового діабету та багатьох інших захворювань. Під час лікування та відпочинку в Поляні можна також зупинитися у готелях, пансіонатах та приватному секторі поблизу з санаторіями. В останні роки курорт Поляна поповнився новими готельно-ресторанними комплексами, де буде відчувати себе комфортно будь-який гість. Приватний сектор Поляни представлений квартирами, кімнатами та приватними будинками без господарів, які зручно орендувати великою сім’єю або компанією. У цілому відпочинок у Поляні Закарпаття доступний туристам із різним фінансовим достатком.

У будь-яку пору року тут можна з користю провести час. Навіть якщо ви приїхали сюди не лікуватися, а відпочивати, розваг тут вистачить на всіх. Різноманітний за сезоннами відпочинок Поляна дарує своїм гостям. Найбільший наплив туристів у Поляні спостерігається влітку. Відпочинок у Поляні влітку – чудовий час для екскурсій, кінних та велосипедних прогулянок, поїздок на квадроциклах, походів у гори. Навесні та восени тут більш спокійно. Незрівняна краса природи, прогулянки лісом, збирання грибів та ягід – що ще потрібно, щоб забути про міську метушню та роботу? Приїхавши на відпочинок у Поляну взимку, гості курорту зможуть покататися на лижах та сноубордах, оскільки в самому селі є лижна траса та бугельний витяг.